Odabrani dječji literarni radovi 2018.

Na natječaj za dječji recital “Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu” – Krapina 2018. prispjelo je 135  literarnih radova iz 18 osnovnih škola.
Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Dunja Belošević (predsjednica), Jasna Leljak i Magdica Šalković (članovi) odabralo je 25 pjesama koje će biti i
zvedene na ovogodišnjem recitalu, a 5 najuspješnijih pjesama biti će objavljene u Zborniku Recitala kajkavske poezije Krapina 2018. (odrasli): „Đurđic pušlec“, Moja babica“, „Snuovi“, „Najlepše je dijete biti“ i „Megla“.

Red.
br.
Naziv školeNaziv radaIme i prezime učenikaVoditelj
1.OŠ „Ljudevit Gaj“ KrapinaV jesen Lucija Barlović. 5.dMira Benc
2.OŠ „Ljudevit Gaj“ KrapinaDeš Luka Hržica, 3.a Vesna Presečki
3.OŠ „Ljudevit Gaj“ KrapinaĐurđic pušlec Jill Letizia Kantolić, 7.b Jasna Leljak
4.OŠ „Ljudevit Gaj“ KrapinaMoja babica Martina Cigula, 6.c Jasna Leljak
5.OŠ „Ljudevit Gaj“ KrapinaMoje serce ( u spomen na tatu) Lucija Lazar, 5.cĐurđa Kolak
6.OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog –PŠ Tina Ujevića SalinovecSnuovi Karla Bahun, 6.rValentina Posavec Kovač
7.OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog –PŠ Tina Ujevića SalinovecKuorpar Ema Posavec Kovač, 6.rValentina Posavec Kovač
8.OŠ Vladimir Nazor BudinščinaKak da ti velim?Lana Budiš, 8.rJasmina Čukelj
9.OŠ Vladimir Nazor BudinščinaNajlepše je dijete biti Tea Kocman, 6.rJasmina Čukelj
10.OŠ Konjščina Čez oblok Iva Kuljak, 6.rKristina Jugo
11.OŠ Donja Stubica Ja Magdalena Blagec, 8.b Danica Pelko
12.OŠ Gornji Mihaljevec Megla Jakob Trupković, 8.rLidija Novak Levatić
13.OŠ Gornji MihaljevecKnigaLuka Zadravec, 8.rLidija Novak Levatić
14.OŠ Sveti Križ Začretje Pahulje vremena…Maja Profeta, 7.rMonika Šalec
15.OŠ Sveti Križ ZačretjeFtiček Ana Jadek, 3.aAna Kiseljak
16.OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec Moje brige Filip Sklepić, 1.aJasminka Mesarić
17.OŠ „Petar Zrinski“ ŠenkovecNaša Teta Liza Filip Rodinger, 6.aMarijeta Stevanović
18.OŠ Antuna Mihanovića PetrovskoLastavice Sara Kunštek, 7.rMarija Bolšec
19.OŠ Mihovljan Materin vert Hana Grabar, 5.rValerija Debeljak, Daniela Bakar
20.Max-Planck Gymnasium
Lahr/Schwarzwald, Njemačka
Mamine palačenkeIvan HižmanSnežana Liber
21.OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec- PŠ MačkovecKak si lepo moje Međimurje David Dokleja, 3.rSenka Šaško
22.OŠ Franje Horvata Kiša Lobor Zagorje biele Helena Jajtić, 4.rMaja Krtak Popović
23.OŠ Oroslavje Cvetek v babičinem vrtuJan Ferenčak, 4.cSnježana Sitarić-Knezić
24.OŠ Đurmanec Cvirki Luka Klasić, 5.rKsenija Zubić
25.OŠ Antuna Mihanovića PetrovskoMati Nikolina Krklec, 4.aAndreja Cigula

Zadnje objave

33. dječji festival "Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu"

Festivalska dvorana Krapina, četvrtak 06.09.2018. u 19.00 sati Prodaja karata je na blagajni POU Krapina po cijeni od 20,00 kn. Pokrovitelji: Krapinsko -…

04 ruj. 2018 Uncategorized lana No comments

Nastavak...

Popis izvođača 08.09.

Popis izvođača subota 8.9.2018. početak u 20.00 sati Generalna proba u 16.30 sati -ulaz slobodan!

28 lip. 2018 2018 lana No comments

Nastavak...

Pokrovitelji

Pokrovitelj tjedna kajkavske kuture: Ministarstvo kulture RH
Pokrovitelj 53. Festivala kajkavskih popevki: Predsjednica RH, Kolinda Grabar-Kitarović
Supokrovitelj tjedna: Grad Krapina, Krapinsko-zagorska županija

Sponzori

ZAMP Presečki grupa Hyper dizajn Kotka Krakom # # # # # # # Krapinsko-zagorska županija Vetropack Samoborska banka Ministarstvo kulture Republike Hrvatske OMCO Zagrebačka banka dd Marteks tekstil Turistička zajednica grada Krapine Krateks Pučko otvoreno učilište Srednja škola krapina Dundo promet A.C. Redan HRT HOK Končar generatori i motori d.o.o. Gama grafit d.o.o Grad Krapina Grad Zagreb Krapina-šped Manateks Ministarstvo turizma republike Hrvatske Narodne novine Obrtnička komora krapinsko-zagorske županije Općina Đurmanec Pekarnice Presečki Pekom Print centar Krapina Privredna banka Zagreb Auto Hrvatska Končar Plesko Tam Teks Zuc
Ministarstvo kulture RHGrad KrapinaKrapinsko-zagorska županijaHrvatska radiotelevizijaAC Redan
Zagrebačka banka d.d.Privredna banka d.d.Samoborska banka d.d.ZAMP - HDSVetropack straža d.d.
Hrvatska elektroprivreda d.d.Varjačić d.o.o.Croatia osiguranje d.d.Pekom KrapinaKrakom Krapina
Kotka KrapinaTehnixKratex d.d.M.I. HršakBelina Krapinske toplice
Omco Croatia d.o.o.Presečki grupa d.o.o.Mega KR logistika d.o.o. KrapinaBD savjetovanje d.o.o. Podgora KrapinskaMužek Kaminko d.o.o.
Lema trans d.o.o.B.A.M.T. d.o.o.Općina Hum na SutliAutotransporti Branko Kunštek d.o.o.Aquafilcro d.o.o.
Valoviti papir dunapack d.o.o.Končar - distributivni i specijalni transformatori d.d.Fidus Pavić KrapinaSmrekar d.o.o. KrapinaKamenolom Gorjak d.o.o..
Alu forma Zagreb, Bisačka. Ljekarne ŠvaljekBDF servis d.o.o.Trgocentar d.o.o. ZabokDundo promet d.o.o. Jazvine
Jedvaj - pekarska radnja, trgovina i ugostiteljstvo Gornje JesenjeAlum promet JesenjeVatrozaštita d.o.o.Kogutex d.o.o. KonjščinaMarteks tekstil d.o.o.
TPK Orometal d.d. Oroslavje Zagorski vodovod
Zagrebačka županijaOpćina PetrovskoSato d.o.o.
Auto HrvatskaDekor d.o.oNTL - narodno trgovački lanacEko - flor plus d.o.o.Sunce koncern
Atlantic grupaValoviti papir Dunapack d.o.o.Auto servisna oprema - Ponos d.o.o.Mini mljekara VeronikaPrint centar Krapina
OTP leasing d.d.StražaplastikaHrvatske vodeZagrebačka županijaLjekarne Švaljek
Smrekar d.o.o.Smrekar Ivica SmrekarOpćina Jesenje