Program tjedna 2014

SUBOTA, 6. rujna

ŠPORTSKA DVORANA SŠ KRAPINA
10,00 sati – 13. stolnoteniski turnir
18,00 sati – Humanitarni malonogometni turnir (Pokreni se!)
SRC PODGORA
9,00 sati – Teniski turnir za djecu
HUŠNJAKOVO
17,00 sati – Festival i radionice kratkog kreativnog filma na temu EU fondova
20,00 sati – Filmovi (projekcija 20 kratkih filmova)
GALERIJA GRADA KRAPINE
19,00 sati – Otvorenje izložbe “Trijenale zagorskog suvenira”
20,00 sati – Koncert “Cinkuši”

NEDJELJA, 7. rujna

DONJA ŠEMNICA, KAPELA SVETOG MARKA KRIŽEVČANINA
11,00 sati – Proštenje
TRŠKI VRH, CRKVA MAJKE BOŽJE JERUZALEMSKE
11,00 sati– Malomešno proštenje
RIBNJACI „ŠKARIČEVO I i II“ i POLJE KRAPINSKO
7,00 – 12,00 sati – 29. Kup Grada Krapine
TRG LJUDEVITA GAJA
17,00 sati – Otvorenje “Tjedna kajkavske kulture Krapina 2014.”
17,20 sati – “Pozdrav kaju “ (Dječji korzo)
18,30 sati- Zabavno – glazbeni program “Kaj vu duši“ (nastupaju: Ivica Pepelko, Ekipa, Iva Ranogajec, Savski Valovi, Siniša Miklaužić, Ivan Benc, Sotelija, Kirjales, Vinski brati, Rajko Suhodolčan, KUD Ilirci, Branko Greblički Ventek, Gordana Ivanjek)

PONEDJELJAK, 8. rujna

MALA DVORANA POU KRAPINA
9,00 sati – 13. Znanstveni skup “Kajkavski jezik, književnost i kultura kroz stoljeća”
FRANJEVAČKI SAMOSTAN
18,30 sati – Koncert KUD-a Ilirci i gosti ( Melani Krog i Klapa Kmeti)
19,45 sati – Otvorenje izložbe ručnih radova
FESTIVALSKA DVORANA
20,30 sati – 40 godina AKUD-a Gornje Jesenje – Predstava “Više sreće drugi put”

UTORAK, 9. rujna

ŠPORTSKA DVORANA SŠ KRAPINA
17,00 sati – Rukometna utakmica reprezentacija KZŽ protiv reprezentacije Rukometnog saveza Zagrebačke županije
19,00 sati – Utakmica Lokomotiva, Zagreb – ŽRK Zrinski, Čakovec
GRADSKA KNJIŽNICA KRAPINA
16,00 sati – Etno radionica za djecu “Mali majstori”
MALA DVORANA POU
18,00 sati – Otvorenje izložbe dječjih likovnih radova i recital dječjeg kajkavskog stvaralaštva

SRIJEDA, 10. rujna

ŠPORTSKA DVORANA SŠ KRAPINA
17, 30 sati – Stolnoteniska utakmica KZŽ – SOKAZ (Udruga stolnotenisača rekreativaca Zagreba)
GRADSKA KNJIŽNICA KRAPINA
19,00 sati – Otvorenje izložbe dokumenata “DVD Krapina u Europi”
GLAZBENA DVORANA SREDNJE ŠKOLE KRAPINA
20,00 sati – Recital kajkavske poezije
HUŠNJAKOVO
21,00 sat – “Huševanje” – Rock koncert (nastupaju: Tri kapi krvi, Breakdown, Listopad i Vikend – revolucija)

ČETVRTAK, 11. rujna

HUŠNJAKOVO
10,00 sati – Igre naših starih (tradicijske igre i radionice za djecu)
IGRALIŠTA KOD OŠ „LJUDEVIT GAJ“ – 22. ZAGORSKI GOSPODARSKI ZBOR
10,00 – 22,00 sata – Prezentacije starih zanata, radionice za djecu, degustacije, nagradne igre, besplatne usluge Ceha frizera OKKZŽ (Zagorski gospodarski zbor otvoren je za građane od 10,00 sati)
12,00 sati – Radionice za djecu osnovnih i srednjih škola
14,00 sati – Svečanost otvaranja 22. Zagorskog gospodarskog zbora
16,00 sati – Kulinarski show
ŠPORTSKA DVORANA SŠ KRAPINA
16,30 sati – Nogometna finala osnovnih škola Grada Krapine
IGRALIŠTA KOD OSNOVNE ŠKOLE „LJUDEVIT GAJ“
16,30 sati – Predstavljanje zagorskih manifestacija i tradicijskih obrta OKKZŽ
18,00 sati – Modna revija
18,00 – 19,00 sati – Sportski poligon, testne vožnje biciklom
20,00 sati – Kutak za književnike
PARK MATICE HRVATSKE
15,00 – 18,00 sati – Glazbeno-scenski program za djecu Društva “Naša djeca Krapina”
18,00 sati – Predstava za djecu „Pripremimo dar za pet – cvijeće, tortu ili med“
FESTIVALSKA DVORANA KRAPINA
19,00 sati – 29. Dječji festival „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu”
TRG LJUDEVITA GAJA
21,00 sat – Koncert grupe “Magazin”

PETAK, 12. rujna

KTC RESTORAN KRAPINA
18,00 sati – Memorijalni turnir u šahu za Miljenka Medića
ŠPORTSKA DVORANA SŠ KRAPINA
18,30 sati – Turnir u uličnoj košarci „Street ball KK Krapina 2014.“
IGRALIŠTA KOD OŠ „LJUDEVIT GAJ“ – 22. ZAGORSKI GOSPODARSKI ZBOR
10,00 – 22,00 sata – Prezentacije starih zanata, radionice za djecu, degustacije, nagradne igre, besplatne usluge Ceha frizera OKKZŽ
10,00 sati – Posjet djece krapinskih dječjih vrtića uz prigodan program
11,00 sati – Uručivanje drvenih igračaka u sklopu projekta “Dajmo djeci korjene i krila”
12,00 sati – Radionice za djecu školskog uzrasta
16,00 sati – Program zemlje partnera – Slovenije
16,30 sati – Predstavljanje zagorskih manifestacija i tradicijskih obrta OKKZŽ
17,30 sati – Predstavljanje projekta “Revitalizacija i zaštita autohtonih sorata vinove loze Hrvatskog zagorja”
18,00 sati – Modna revija i zabavni program
18,00 – 19,00 sati – Sportski poligon, testne vožnje biciklom
20,00 sati – Kutak za književnike
PARK MATICE HRVATSKE I ŠETALIŠTE HRVATSKOG NARODNOG PREPORODA
16,00 sati – Izložba/instalacija Foto kluba Krapina “Foto kutije”
19,30 sati – Štular – performer, performance s vatrom
TRG LJUDEVITA GAJA
18,00 – 22,00 sata – Prezentacija običaja i proizvoda Hrvatskog zagorja („Štruklijada“ i „Babičini kolači“, KUD „Pregrada“ – zagorski kolaž, KUD “Grada Pregrade“ – običaji Hrvatskog zagorja, KUD “Kaštel Pribislavec“- običaji međimurskog kraja, glazbeni dio: „Črleni lajbeki“, “Celjski vitezovi“), Folklorna skupina Rogatec – „Zaplešimo po Štajersko“
22,00 sata – Večer uz kajkavsku popevku (nastupaju: Gordana Ivanjek, Duško Modrinić, Marija Borić, Danijela Pintarić, Bojan Jambrošić)
FESTIVALSKA DVORANA
16,30 sati – Generalna proba 49. Festivala kajkavskih popevki – „Popevke za navek“ (ulaz slobodan)
20,00 sati – 49. Festival kajkavskih popevki – “Popevke za navek” (koncert najpopularnijih popevki s dosadašnjih Festivala)
ILIR BAR
21,00 sat – Večernji program uz glazbeni sastav “Kumovi”
CAFFE BAR „MALA RAMONA“
23,00 sata – After party „Žice Krapinice“

SUBOTA, 13. rujna

ŠPORTSKA DVORANA SŠ KRAPINA
09,30 sati – Međunarodni turnir u speed badmintonu Krapina 2014.
18,00 sati – Pozivni turnir pionira u malom nogometu
HUŠNJAKOVO
10,00 sati – XC utrka Tri kralja-jezero Dolac-Hušnjakovo
IGRALIŠTA KOD OŠ „LJUDEVIT GAJ“ – 22. ZAGORSKI GOSPODARSKI ZBOR
10,00 – 22,00 sata – Prezentacije starih zanata, radionice za djecu, degustacije, nagradne igre, besplatne usluge Ceha frizera OKKZŽ
12,00 sati – Radionice za djecu osnovnih i srednjih škola
16,00 sati – Kutak za književnike
16,30 sati – Predstavljanje zagorskih manifestacija i tradicijskih obrta OKKZŽ
18,00 – 19,00 sati – Sportski poligon, testne vožnje biciklom
18,00 sati – Modna revija
19,00 sati – Podjela zahvalnica sudionicima 22. ZGZ Krapina 2014.
PARK MATICE HRVATSKE I ŠETALIŠTE HRVATSKOG NARODNOG PREPORODA
10,00 sati – Likovna kolonija (Likovno društvo “Ernest Tomašević” Krapina)
16,00 sati – Izložba/instalacija Foto kluba Krapina “Foto kutije”
19,00 sati – Štular – performer, performance s vatrom
TRG LJUDEVITA GAJA
10,00 sati – Koncert Gradskog puhačkog orkestra Krapina i Limene glazbe i mažoretkinja Vrbovec
14,00 sati – Krapinski ringišpil – kružna utrka Krapinom
17,00 sati – “Krapinske mažoretkinje – 20 godina”
18,00 sati – prezentacija običaja i proizvoda Hrvatskog zagorja (KUD “Krapina”, KUD “Antun Mihanović“ Klanjec, KUD “Mičevec“-Turopoljski običaji, Denis Bašić – Stand up komedija “Čarolija imitacije“, Etno modna revija – „Neispričana priča“, “Štruklijada”, “Babičini kolači”, Glazbeni dio: Podvinčani, Špica band)
22,00 sata– Koncert Dražena Zečića
FESTIVALSKA DVORANA
16,30 sati – Generalna proba 49. Festivala kajkavskih popevki (ulaz slobodan)
20,00 sat – 49. Festival kajkavskih popevki (koncert novoskladanih popevki)

NEDJELJA, 14. rujna

ŠPORTSKA DVORANA SŠ KRAPINA
15,00 sati – Festivalski pikado turnir Krapina 2014.
TENISKA IGRALIŠTA NA ŠRC PODGORA
16 sati – završnica Memorijalnog turnira ” Jurica Mehun”, (počeo turnira 30.08.2014.)

Zadnje objave

Odabrani dječji literarni radovi 2017

Na natječaj za dječji recital "Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu" - Krapina 2017. prispjelo je 113 literarna…

10 srp. 2017 2017 lana No comments

Nastavak...

Odabrani radovi recitala kajkavske poezije

Na natječaj Recitala kajkavske poezije – Krapina 2017. prispjelo je 181 pjesnički uradak. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Radovan Novina (predsjednik),…

04 srp. 2017 2017 lana No comments

Nastavak...

IN MEMORIAM – Viktor Crnek

11. listopada 2016. Napustio nas je ljubitelj tople domače reči, začetnik dječjeg festivala „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“,…

14 sij. 2017 Uncategorized admin No comments

Nastavak...

Pokrovitelji

Pokrovitelj tjedna kajkavske kuture: Ministarstvo kulture RH
Pokrovitelj 52. Festivala kajkavskih popevki: Predsjednica RH, Kolinda Grabar-Kitarović
Supokrovitelj tjedna: Grad Krapina, Krapinsko-zagorska županija

Sponzori

ZAMP Presečki grupa Hyper dizajn Kotka Krakom # # # # # # # Krapinsko-zagorska županija Vetropack Samoborska banka Ministarstvo kulture Republike Hrvatske OMCO Zagrebačka banka dd Marteks tekstil Turistička zajednica grada Krapine Krateks Pučko otvoreno učilište Srednja škola krapina Dundo promet A.C. Redan HRT HOK Končar generatori i motori d.o.o. Gama grafit d.o.o Grad Krapina Grad Zagreb Krapina-šped Manateks Ministarstvo turizma republike Hrvatske Narodne novine Obrtnička komora krapinsko-zagorske županije Općina Đurmanec Pekarnice Presečki Pekom Print centar Krapina Privredna banka Zagreb Auto Hrvatska Končar Plesko Tam Teks Zuc
Ministarstvo kulture RHGrad KrapinaKrapinsko-zagorska županijaHrvatska radiotelevizijaAC Redan
Zagrebačka banka d.d.Privredna banka d.d.Samoborska banka d.d.ZAMP - HDSVetropack straža d.d.
Hrvatska elektroprivreda d.d.Varjačić d.o.o.Croatia osiguranje d.d.Pekom KrapinaKrakom Krapina
Kotka KrapinaTehnixKratex d.d.M.I. HršakBelina Krapinske toplice
Omco Croatia d.o.o.Presečki grupa d.o.o.Mega KR logistika d.o.o. KrapinaBD savjetovanje d.o.o. Podgora KrapinskaMužek Kaminko d.o.o.
Lema trans d.o.o.B.A.M.T. d.o.o.Općina Hum na SutliAutotransporti Branko Kunštek d.o.o.Aquafilcro d.o.o.
Valoviti papir dunapack d.o.o.Končar - distributivni i specijalni transformatori d.d.Fidus Pavić KrapinaSmrekar d.o.o. KrapinaKamenolom Gorjak d.o.o..
Alu forma Zagreb, Bisačka. Ljekarne ŠvaljekBDF servis d.o.o.Trgocentar d.o.o. ZabokDundo promet d.o.o. Jazvine
Jedvaj - pekarska radnja, trgovina i ugostiteljstvo Gornje JesenjeAlum promet JesenjeVatrozaštita d.o.o.Kogutex d.o.o. KonjščinaMarteks tekstil d.o.o.
TPK Orometal d.d. Oroslavje Zagorski vodovod
Zagrebačka županijaOpćina PetrovskoSato d.o.o.
Auto HrvatskaDekor d.o.oNTL - narodno trgovački lanacEko - flor plus d.o.o.Sunce koncern
Atlantic grupaValoviti papir Dunapack d.o.o.Auto servisna oprema - Ponos d.o.o.Mini mljekara VeronikaPrint centar Krapina
OTP leasing d.d.Stražaplastika